top of page
  • Writer's pictureInko Lukss

Lai būvvalde jūs nepārsteidz nesagatavotus, ja plānojat būvniecību meža zemē!

Būvniecības procesa plānošana un būvprojekta izveide ir viens no sarežģītākajiem un emocionāli nogurdinošākajiem procesiem, jo zemes īpašniekiem ir jāiegulda salīdzinoši lieli finansiālie līdzekļi būvprojekta un dažādu mērījumu veikšanai, bet būvniecības darbi nav pat sākušies. Vienkāršākiem vārdiem runājot – nauda tiek tērēta, bet nekādu fizisku procesa virzību redzēt nevar, jo, kamēr būvatļauja nav rokā, nekādus būvniecības darbus uzsākt nav ļauts. Īpaši liels satraukums varētu būt tām ģimenēm, kas mājas būvniecību finansē ar hipotekārā aizņēmuma palīdzību, jo parasti ir noteikts laika termiņš, kurā mājai ir jābūt nodotai ekspluatācijā, tādēļ ikkatra kavēšanās var būt satraukumu pilna. Kad mājas projekts ir gatavs, tas tiek iesniegts būvvaldē, kur visi dokumenti tiek izskatīti un visbiežāk tiek uzstādīti nosacījumi, kas ir jāizpilda, lai varētu saņemt būvatļauju. Un šis ir brīdis, kad daļa no mūsu klientiem pirmo reizi izdzird vārdu “atmežošana”, jo būvvaldes lēmumā ir rakstīts – kamēr atmežošana netiks veikta, būvniecības darbus uzsākt nav ļauts.


Bez atmežošanas procesa veikšanas būvdarbus meža zemē uzsākt nedrīkst!

Kā jau iepriekš esam minējuši, patiesībā atmežošanas process nav tik sarežģīts, kā varētu šķist. Tomēr, grozies kā gribi, tas aizņem laiku, bet vasaras Latvijā ir īsas, un 2 mēnešu būvdarbu aizkavēšanās var būtiski ietekmēt jūsu būvdarbu plānu. Šajā situācijā klienti saskaras ar divām galvenajām problēmām: pirmkārt, atmežošana ir dārga, un, otrkārt, katrs kvadrātmetrs ir no svara. Šīs lietas jau savlaicīgi ir jāparedz būvniecības sākumā, jo jāņem vērā, ka jāatmežo ne tikai zeme zem ēkām, bet arī zem komunikācijām un piebraucamajiem ceļiem. Šī iemesla dēļ jau pie īpašuma pirkšanas ir ļoti svarīgi noskaidrot zemes izmantošanas veidu, lai varētu savlaicīgi ieplānot atmežošanas izmaksas savā būvniecības izmaksu tāmē un izvairīties no būvniecības darbu aizkavēšanās. Vēl ir svarīgi, plānojot būvniecību, konsultēties ar speciālistiem atmežošanas jomā. Šāda bezmaksas konsultācija, ko piedāvā uzņēmums INKO LUKSS (https://www.inkolukss.lv/), var būtiski ietaupīt jūsu laiku un naudas līdzekļus. Piemēram, ja esat ieplānojuši apbūvi ūdens tuvumā vai vietās, kur ir cita veida aizsardzības pazīmes. Mazliet pakoriģējot un pamainot būves izvietojumu, var saglabāt esošo būvniecības ieceri un ietaupīt ievērojamus finanšu līdzekļus. Ar atmežošanas izmaksām ir jārēķinās, jo to nosaka mūsu likumdošana, bet labā ziņa ir tā, ka, izmantojot kompensācijas audzes, šo problēmu ir iespējams atrisināt ātri un vienkārši!


Kā atmežošanu veikt pēc iespējas ātrāk un lētāk?

Ko darīt, ja to, ka jūsu īpašumā ir meža zeme, jūs uzzināt vien tad, kad saņemat lēmumu no būvvaldes? Mūsu atbilde – sazināties ar INKO LUKSS pēc iespējas ātrāk, lai kopīgi mēs varētu lemt par atmežošanas procesa (https://www.inkolukss.lv/atmezosana) uzsākšanu un maksimāli samazinātu jūsu būvniecības darbu dīkstāves laiku. INKO LUKSS būs uzticams partneris atmežošanas problēmu risināšanai. Mēs zinām, kā samazināt atmežošanas izmaksas, lai tās neatstātu negatīvu ietekmi uz būvniecību. Turklāt mēs sniedzam bezmaksas konsultācijas un palīdzam katram klientam individuāli sakārtot visus neskaidros jautājumus, kas saistīti ar atmežošanas procesu.

Ja vēlaties izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un nodrošināt veiksmīgu projekta īstenošanu, sazinieties ar INKO LUKSS jau šodien! Mēs palīdzēsim jums atrisināt atmežošanas jautājumus efektīvi un profesionāli un ieteiksim risinājumus, kā ietaupīt.
1 view

Comments


bottom of page